Nowości  Silicon Valley  Atrakcje  Noclegi    
 


Silicon Valley > Coinbase zamierza być PayPalem dla waluty Bitcoin

2012-07-02 Coinbase zamierza być PayPalem dla waluty Bitcoin

Amerykański startup Coinbase chce zostać szeroko używaną platformą do płatności w walucie Bitcoin.

W tym celu firma Coinbase stworzyła internetową platformę umożliwiającą płatności w wirtualnej walucie Bitcoin skierowaną do szerszego grona użytkowników. Startup chce tym samym wyjść poza krąg osób związanych z IT, wśród których waluta Bitcoin cieszy się dużą popularnością. Platforma umożliwia nie tylko jak najprostsze transakcje rozliczenia między użytkownikami w walucie Bitcoin, ale także ma być rozwiązaniem, które zintegrować można z ze oprogramowaniu sklepu internetowego (koszyk zakupów) i czy innymi płatnościami ze stron internetowych (przyciski internetowe).

W firmę zainwestował znany z Doliny Krzemowej fundusz venture capital Y Combinator. Jak na razie fundusz ten zainwestował w Coinbase 164 tys. dolarów amerykańskich.

"Inwestycja Y Combinator to sygnał, że inwestorzy biorą na poważnie Bitcoin. Myślę, że prawdziwa szansa na zamieszanie w branży płatności. Zakładamy, ze w długim okresie czasu waluta ta napędzać będzie transakcje przyszłości." - powiedział Brian Armstrong, założyciel Coinbase.

Silicon Valley na serwisach społecznościowych: