Nowości  Silicon Valley  Atrakcje  Noclegi    
 


Silicon Valley > Google Domains - rejestracja domen od Google

2014-07-07 Google Domains - rejestracja domen od Google

Koncern internetowy Google uruchomia nową usługę o nazwie Google Domains. Z jej pomocą możliwa jest rejestracja domen internetowych oraz zarządzanie nimi.

Nowa usługa Google Domains, jak na razie dostępna w zamkniętej wersji testowej beta, adresowana jest głównie do firm. Jednakże będą mogły korzystać z niej także osoby prywatne. Dostęp do usługi Google Domains mają na razie nieliczni użytkownicy, którzy otrzymali zaproszenie.

Google zapewnia, że proces rejestracji domeny ma być maksymalnie prosty i przyjazny dla użytkownika. Rejestracja domeny u Google kosztować ma 12 dolarów (około 36 zł) za rok.

Możliwy ma być także transfer domeny zarejestrowanej już domeny internetowej do usługi Google Domains. Możliwe także ma być ukrycie danych właściciela domeny oraz zmiana ustawień DNS. Tworzyć będzie można także 100 aliasów/adresów poczty e-mail w jednej domenie (np. typu imie.naziwsko@zarejestrowanadomena.com) oraz 100 subdomen powiązanych z domeną główną.

Wejście Google na rynek domen internetowych stanowi pewne zaskoczenie dla branży domeniarskiej. Koncern znany głównie ze swojej wyszukiwarki internetowej konkurować będzie m.in. z rejestratorem GoDaddy, który zarządza ponad 57 milionami domen na całym świecie.

Usługa ma być dostępna pod adresem domains.google.com.

Jak na razie wraz z domeną nie jest oferowany hosting. Użytkownicy są odsyłani do firm trzecich. Zapewne z czasem się to zmieni i wraz z domenami w pakiecie oferowana będzie przestrzeń serwerowa.

Silicon Valley na serwisach społecznościowych: