Nowości  Silicon Valley  Atrakcje  Noclegi    
 


Silicon Valley > Nowa przeglądarka internetowa Microsoft Edge

2015-04-30 Nowa przeglądarka internetowa Microsoft Edge

Wraz z nowym systemem operacyjnym Windows 10 firma Microsoft udostępni nową przeglądarkę internetową Microsoft Edge (Project Spartan).

Główną rzucającą się w oczy zmianą jest zmieniony interfejs użytkownika.

Program ma także nowe logo nawiązują do starego loga przeglądarki Internet Explorer.


Logo

W przeciwieństwie do innych przeglądarek Microsoft nie będzie jest rozwijał w ramach open source. Rozwojem przeglądarki ma zajmować się tylko twórca, czyli Microsoft. Inne firmy będą mogły tylko nowe dodatki.

Przeglądarka Microsoft Edge, znana dawniej jako Spartan, zrywa z dziedzictwem Internet Explorera. W nowej przeglądarce porzucone mają być typowe dla Internet Explorera niestandardowe i własne technologie jak:

  • grafika wektorowa VML,
  • skrypty VBScript,
  • DirectX,
  • niestandardowe techniki związane z obsługą CSS.

Microsoft zaobowiązał się także, że w przyszłości do Edge nie będą dodawane własne niestandardowe technologie - chyba że zostaną one powszechnie uznane za standard.

Przeglądarka dostępna ma być dla systemów Windows. Microsoft nie wyklucza jednak stworzenia jej wersji na systemy Android oraz iOS - w przypadku dużej ilości zainteresowanych.

O samego początku przeglądarka obsługiwać będzie rozszerzenia (dodatki). Ma być w stanie obsłużyć również te dodatki, które pierwotnie stworzone zostały dla konkurencyjnych przeglądarek Google Chrome i Mozilla Firefox.

Nowy produkt Microsoftu obsługiwać będzie Object RTC. Służy ona do wideorozmów między użytkownikami za pomocą przeglądarki. Nie zabraknie Pointer Lock dla graczy oraz integracji z wirtualnym asystentem Cortana.

Silicon Valley na serwisach społecznościowych: