Nowości  Silicon Valley  Atrakcje  Noclegi    
 


Silicon Valley > San Jose w siatce połączeń Lufthansy

2015-10-16 San Jose w siatce połączeń Lufthansy

Lufthansa wprowadza nowe, bezpośrednie loty na trasie Frankfurt (FRA) - San Jose (SJC).

Nowe loty do Kalifornii, które rozpoczną się 29 kwietnia 2016 roku, będą pierwszymi bezpośrednimi połączeniami z europejskiego portu do Doliny Krzemowej.


San Jose (grafika: Wikipedia, D Ramey Logan (CC))

Trasa będzie obsługiwana przez Airbusy A340-300 pięć razy w tygodniu.

Nowe połączenia na zachód (LH488) będą obsługiwane w poniedziałki, środy, piątki, soboty i niedziele, odlatując rano z portu przesiadkowego Lufthansy we Frankfurcie, a lądując w San Jose wczesnym popołudniem po 12-godzinnej podróży. Połączenia w kierunku wschodnim (LH 489) będą obsługiwane nocą, wyloty zaplanowano na popołudnia z San Jose, a przyloty do Frankfurtu następnego dnia rano.

Rozkład został skonstruowany tak, aby zapewnić elastyczność połączeń z innymi rejsami Lufthansy na trasach z oraz do Niemiec, Europy, Azji i Afryki w porcie przesiadkowym we Frankfurcie.

Obszar metropolitalny San Jose liczy ok. 3,3 miliona mieszkańców i leży w sercu Doliny Krzemowej, głównego ośrodka firm technologicznych i korporacji. Obok wielu znanych marek z sektora IT, obszar ten jest również siedzibą dla wielu czołowych korporacji z dziedziny biotechnologii, farmacji i sektora medycznego. Wiele koncernów samochodowych ma tutaj również swoje laboratoria badawcze.

San Jose jest również miejscem atrakcyjnym turystycznie, służącym jako punkt wyjścia do zwiedzania północnej Kalifornii. Big Sur, Park Narodowy Yosemite, Jezioro Tahoe i inne kluczowe atrakcje są tuż obok, tworząc z San Jose naturalną alternatywę dla podróży do San Francisco, które jest oddalone zaledwie o 70 kilometrów.

Lufthansa jest pierwszą linią lotniczą w Europie oferującą bezpośrednie połączenia do San Jose, gdzie lokalny port lotniczy intensywnie rozwija się w kierunku międzynarodowego portu przesiadkowego. Od czasu kiedy jego nowy, międzynarodowy terminal został ukończony, port przyjął bezpośrednie połączenia, m.in. do Tokio i Pekinu.

Pasażerowie Lufthansy udający się do i z San Jose będą mieli do wyboru trzy klasy podróży:

  • Klasę Biznes,
  • Ekonomiczną Premium
  • Ekonomiczną.

Bilety w obie strony będą dostępne w cenie od 899 euro.

Silicon Valley na serwisach społecznościowych: